01 مهر 1397
X
   
 
  • دسترسی سریع
  • NFC
   مقدمه:
   بانک شهر در راستای ارائه خدمات نوین بانکی به هم میهنان در حوزه بانکداری الکترونیک اقدام به راه اندازی سیستم جدید پرداخت از طریق تلفن همراه و با استفاده از کارت مجازی نموده است. با استفاده از این روش، پرداخت صرفا از طریق تلفن همراه بر روی پایانه های فروشگاهی (POS) شرکت آسان پرداخت و بدون نیاز به حضور کارت بانکی صورت می¬گیرد. با توجه به قابلیتها و محدودیتهای موجود در سیستم عاملهای مختلف تلفن همراه، ارائه این سرویس به دو روش پرداخت از طریق فناوری NFC و پرداخت از طریق QR Code صورت می پذیرد. به منظور انجام تراکنش از دو روش مذکور نیاز به رعایت الزامات ذیل میباشد که ضروریست کلیه متقاضیان اقدام به مطالعه دقیق بندهای ذکر شده نمایند:
   الزامات انجام تراکنش از طریق فناوری NFC:
   1. سیستم عامل تلفن همراه باید اندروید و با ورژن 4.4 به بالا باشد.
   2. گوشی تلفن همراه باید مجهز به تکنولوژی NFC باشد. (در هنگام انجام تراکنش باید NFC گوشی در وضعیت روشن و یا فعال باشد)
   3. نرم افزار "همراه شهر" بانک شهر باید بر روی گوشی تلفن همراه نصب باشد.
   4. بخش NFC نرم افزار همراه شهر نصب شده بر روی گوشی باید فعال گردد
   5. لیست کارتهای مجازی باید در بخش NFC همراه شهر اضافه گردند.
   6. شماره تلفن موجود باید حتما شماره تلفنی باشد که هنگام ثبت نام در سایت وزارت ارشاد وارد شده است.
   7. جهت دریافت کارت مجازی لازم است تا متقاضیان عزیز به منظور احراز هویت به یکی از شعب و یا شهرنت های بانک شهر مراجعه نمایند که پس از احراز هویت کارت ایشان با توجه به شماره تلفن همراه که در سایت ارشاد اعلام کرده بودند به صورت خودکار در سامانه همراه شهر بانک شهر ثبت شده و رمز کارت به متقاضی تحویل میگردد.
   8. در هنگام انجام تراکنش، نیازی به اتصال به اینترنت نمیباشد.
   الزامات انجام تراکنش از طریق QR Code:
   1. سیستم عامل تلفن همراه باید یکی ازدو سیستم عامل IOS با ورژن 8 و بالاتر و یا اندروید با ورژن 4 و بالاتر باشد.
   2. تلفن همراه قابلیت اسکن بارکد را داشته باشد.
   3. نرم افزار آپ بر روی تلفن همراه نصب باشد. (به سایت www.app.733.ir مراجعه گردد.)
   4. شماره تلفن موجود باید حتما شماره تلفنی باشد که هنگام ثبت نام در سایت وزارت ارشاد وارد شده است.
   5. تلفن همراه حتما باید متصل به اینترنت باشد.
   فرایند نصب و فعالسازی نرم افزار همراه شهر
   نرم افزار همراه شهر بانک شهر از طریق آدرسهای ذیل در دسترس میباشد:
   • مراجعه به سایت بانک شهر به آدرس http://shahr-bank.ir
   • مراجعه به به نرم افزار کافه بازار
   • مراجعه به نرم افزار گوگل استور
   پس از دانلود و نصب نرم افزار همراه شهر از طریق آدرسهای ذکر شده بر روی گوشی، هنگام اجرای برنامه جهت فعال سازی میبایست شماره تلفن خود را در کار مربوط وارد نموده و دکمه ادامه را انتخاب نمایید. با انجام این مرحله یک پیامک حاوی کد فعال سازی برای شماره موبایل وارد شده ارسال خواهد شد.
   پس از انتخاب دکمه "ادامه" صفحه ای نمایش داده می شود که جهت تبادل کلید امنیتی بین برنامه و گوشی کافی است با تکان دادن گوشی تا پرشدن دایره این فرایند تکرار گردد.
   با اتمام فرایند تولید کلید، کافی است کد ارسال شده از طریق پیامک را در صفحه فعالسازی وارد نموده و دکمه "ورود به برنامه" را انتخاب نمائید.
   نکته: در صورت ارسال نشدن کد فعال سازی، لینک ارسال مجدد کد را انتخاب نمائید.
   هم اکنون نصب و فعال سازی برنامه همراه شهر با موفقیت انجام شده و وارد صفحه ورود به همراه شهر می شوید.
   فرایند فعالسازی بخش "پرداخت از طریق NFC" در نرم افزار همراه شهر
   مطابق با تصویر شماره 5، در قسمت پائین صفحه اول ورود به همراه شهر فلش موجود را به سمت بالا کشیده پس از فعالسازی تیک گزینه "اینترنت"، گزینه پرداخت NFC را انتخاب نمائید.
   در این مرحله باید شماره همراه خود را که هنگام ثبت نام در سایت وزارت ارشاد اعلام نموده اید، در کادر نمایش داده شده وارد کرده سپس گزینه ادامه را انتخاب نمایید.
   پس از وارد نمودن شماره تماس و انتخاب گزینه ادامه،چنانچه شماره موبایل هنگام ثبت نام در سایت وزارت ارشاد با شماره موبایل همراه شهر شما مطابق نباشد یک پیامک حاوی کد فعالسازی به تلفن همراه ارسال خواهد شد، که باید در صفحه احراز هویت وارد گردد.سپس گزینه تایید را انتخاب نمایید.
   نکته: در صورت ارسال نشدن کد فعال سازی، گزینه ارسال مجدد کد را انتخاب نمائید.
   پس از مشاهده کارت/کارتها، ضروریست کارت مد نظر جهت انجام تراکنش انتخاب گردد. پس از انتخاب، کارت آماده انجام تراکنش میباشد.
   فرایند انجام تراکنش از طریق NFC بر روی پایانه فروشگاهی (POS)
   برای انجام فرایند تراکنش پرداخت، در نرم افزار همراه شهر وارد بخش پرداخت NFC شده، و از لیست نمایش داده شده، شماره کارت خود را انتخاب نمائید. با انتخاب شماره کارت پیغامی با توضیح اینکه "گوشی خود را به پوز نزدیک کنید" نمایش داده میشود.
   پس از نزدیک نمودن تلفن به قسمت بالای دستگاه پوز (در حال حاضر پایانه های متعلق به شرکت آسان پرداخت دارای این قابلیت می¬باشند)، دستور پرداخت صادر شده و مبلغ و رمز عبور باید توسط صاحب گوشی وارد گردد. که در انتها با فشردن دکمه تائید، تراکنش انجام و رسید مربوطه چاپ میگردد و فرایند به اتمام میرسد.