08 آذر 1400
X
   
 
  • سرفصل اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها
  • حرکت پرشتاب بانک شهر در مسیر بانکداری حرفه ای

   حرکت پرشتاب بانک شهر در مسیر بانکداری حرفه ای

   حرکت پرشتاب بانک شهر در مسیر بانکداری حرفه ای

   معاون مالی و اقتصادی بانک شهر گفت: تیم مدیریتی بانک شهر با تمرکز بر پنج حوزه استراتژیک سود آوری، سهم بازار، مدیریت بهینه مصارف و مطالبات، ارتقای سطح درآمدها و ارتقای بانکداری الکترونیک و با تکیه بر استراتژی حرکت به سوی بانکداری حرفه‌ای، تمام اهتمام خود را بر جذب منابع ارزان قیمت، کاهش مطالبات و سودآوری متمرکز کرده است .

   به گزارش مرکز ارتباطات وروابط عمومی بانک شهر، رسول خوش بین تصریح کرد: هیئت مدیره فعلی بانک شهر در شرایطی مسئولیت بانک را پذیرفت که به علت تسری قانون منع بکارگیری بازنشستگان در این بانک ، به یکباره از خدمات بسیاری از فرهیختگان خود محروم شد؛ اما خوشبختانه با توجه به اینکه بانک شهر بانکی جوان و خوشنام است توانست با سیاست گذاری تعریف شده برای پیشبرد اهداف بر مبنای بانکداری حرفه ای به سرعت از بانکداری سنتی فاصله بگیرد.
   وی ادامه داد: در همین رابطه و در راستای دستیابی به سودآوری، بانکداری حرفه ای را به عنوان خط مشی برای جلب رضایت مشتریان و سهامداران و تحقق خواسته های آنان در نظر گرفتیم تا به واسطه آن بتوانیم، زیان انباشته موجود را کاهش و سهم بازار را با پرداخت سود مناسب به مشتریان افزایش دهیم.
   خوش بین با بیان اینکه هم اکنون بیشتر تمرکز بانک شهر بر افزایش درآمدهای غیرمشاع است، تصریح کرد: این مهم از مجموع درآمدهای حاصل از کارمزد، مبادلات ارزی و سایر فعالیت ها به دست می آید تا بتواند توازنی را میان میزان جذب سپرده ها و سود پرداختی برقرار کند و اگر در هر بانکی این توازن به هر دلیلی شکل نگیرد، سود پرداختی بیشتر از میزان جذب سپرده ها می شود و بانک را به سمت زیان سوق می دهد.
   معاون مالی و اقتصادی بانک شهر گفت:همچنین یکی از راه های افزایش درآمد در بانک شهر، ارائه تسهیلات است و ما با ایجاد تعهدات، ضمانت نامه و ارائه اعتبار اسنادی توانستیم وضعیت درآمدهای بانک را بهبود بخشیم.